رویای پریشانی بارزانی

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما


جهت سفارش تبلیغات با شماره در تماس باشید (ماهانه تنها....... تومان با بازدهی عالی)

ثبت تبلیغات لینکی در سایت تنها با ...... تومان در ماه

 

همزمان با ملاقات برخی مقامات حکومت مرکزی بغداد با مقامات اقلیم کردستان عراق، اظهار
 
نظرهای متناقضی از مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق منتشر شده است.
 
 
تصویر رویای پریشان بارزانی

ابهام در مواضع بارزانی

به گزارش جام جم آنلاین، در روزهای گذاشته مواضع متناقضی از مسعود بارزانی منتشر شده است، که گویای ابهام در مواضع اربیل است.

از سویی «اسامة النجیفی» معاون رئیس‌جمهور عراق پس از دیدار با بارزانی در شهر سلیمانیه از آمادگی بدون پیش شرط برای مذاکره خبر داده است.

در همین چارچوب دفتر ریاست اقلیم کردستان عراق هم روز سه شنبه با صدور بیانه‌ای اعلام کرد که مسعود بارزانی در دیدار با رامون بلیکوا نماینده جدید اتحادیه اروپا در عراق تاکید کرده که اقلیم کردستان آماده مذاکره بدون پیش شرط و بدون محدودیت با بغداد است و قائل به محدودیت زمانی هم در این مذاکرات نیست.

از سوی دیگر هیمن هورامی، مشاور مسعود بارزانی تاکید کرد که بارزانی در دیدار با سلیم جبوری، رئیس پارلمان عراق گفته است که هیچ‌کس نباید به لغو همه‌پرسی استقلال کردستان فکر کند زیرا این حکم مردم کردستان است.

اما نکته مسلم در رفتار بارزانی، تلاش وی برای دادن پیام‌های متناقض به بغداد و استفاده از ظرفیت اختلاف سیاسی در عراق برای پیشبرد اهداف استقلال طلبانه است. دیدار گزینشی بارزانی با دو تن از سه معاون رئیس‌جمهوری عراق که به اختلاف دیدگاه با دولت و اکثریت پارلمان عراق مشهورند، ابعاد این نگاه بارزانی را بیشتر مشخص می‌کند.

این دیدار روز یکشنبه در شهر سلیمانیه میان مسعود بارزانی با اسامه النجیفی و ایاد علاوی و در غیاب نوری مالکی سومین معاون رئیس جمهوری عراق صورت گرفت.

چالش‌های پیش روی بارزانی

 


Code Center

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

برای ورود به کانال الگرام ما کلیک کنید